Kendi Bıçağını Yap

WORKSHOP

Değerli arkadaşlar ve hobiciler

Şu an faal olarak kullanmakta olduğumuz Ankara, İvedik OSB’de ki 100 metrekarelik atölyemizde, Cumartesi ve Pazar günleri ücreti mukabilinde workshop faaliyeti gerçekleştireceğiz.

Malzeme, alet / edevat ve bütün teçhizat tarafımdan karşılanmak ve kullanımı birebir öğretilmek kaydı ile birinci elden, benim gözetimimde bu zanaati keşfe çıkacağız.

– Bıçakta geometri ve tasarım kriterleri
– Atölye ortamında kullanılan teçhizat ve güvenlik
– Çelikler ve çelik seçim kriterleri ile ısıl işlem
– Profil ağızı açma
– Elde perdah yapımı
– Uygulamalı ısıl işlem (Su verme)

Ve bu zanaate dair bir çok konu uygulamalı olarak tarafımdan aktarılacaktır.

Her katılımcı kendi belirlediği modeli, ağız açma kısmından en son bileme kısmına kadar, birebir alacağı eğitim ile kendi bitirecek olup ilk bıçağını hızlı ve en iyi şekilde tamamlayarak bu hobiye dair tecrübe kazanacaktır.

Bu zanaate dair bütün teknik bilgiler ve incelikler hobi olarak kendi bıçağını yapmak isteyen katılımcılara aktarılacaktır.

Kontenjan, birebir eğitimin amacından çıkmaması için sınırlıdır.

Çalışma saatleri: 09:30 -15:30 arasındadır.

 

Kendi bıçağını kendin yap aktivitesi

Bütün malzeme ve makine kullanımı tarafımızdan sağlanmak koşuluyla usta eşliğinde birinci elden anlatım ve uygulama ile kendi bıçağınızı kendiniz yapın. Cumartesi ve Pazar günlerini kapsayan bu faaliyet ile birinci elden eğitim ve uygulama sağlanacaktır. Genel techisat kullanımı, çelikler hakkında bilgi ve seçim kriterlerinin yanı sıra tasarım geometrisi üzerine teorik bilgilendirmeyi de içermektedir.